Kaligrafi Örnekleri

Kadıköy Kaligrafi Merkezi olarak, her zaman daha görsel ve sınırları zorlayıcı derecede farklı kaligrafi örnekleri sunmaya çalışan kurumumuz, eser üretmek dışında ülkemizde de kaliteli kaligraflar yetiştirmek adına kurslar düzenlemektedir. Bildiğiniz üzere, kaligrafi sanatını uygularken bir çok kuralı göz önünde bulundurmalıyız. Aksi halde, yazımız göz yorucu ve kaligraflar tarafından dikkate alınmayacaktır. Google gibi popüler arama motorlarında ya da instagram, Pinterest gibi sosyal medya ağlarında, her türlü renkte ve kalitede kaligrafi örneği bulmak mümkündür. Bu tarz websiteler, uluslararası alanda kullanıldığı için, Dünya’da kaligrafi sektörü nerededir?, sorusuna da cevap bulabilirler.

Kaligrafi çalışmalarını kategorilendirmek gerekir ise, yazı dilini de bir yana bıraktığımız da elimize kalanlar; kullanılan kalem cinsi olacaktır. Bugün, siz güzel yazısına gönül vermiş dostlarımız ile, kaligrafik çalışmalar yaparken kullanılan farklı kalem cinsleri ile kağıda aktarılmış eserlerden bahsedeceğim.

Kaligrafi Kalemi

Gazlı ya da yeniden doldurmalı kalemler ile kağıt ya da cam üzerine yazı yazmak mümkündür. Aşağıdaki kaligrafi örneğinde, “Söz uçar, yazı kalır.” sözünün nasıl serbest stil yazıldığını görmektedir.

kaligrafi örnekleri - cam üzerine kaligrafi

Kurslarımız esnasında yazdığımız bir çalışma. Resimde de gördüğünüz gibi, bu yazıyı yazarken son zamanlar da çok popüler olan pilot paralel pen kaligrafi kalemi kullanılmıştır.

kaligrafi örnekleri

Burada da değişik ve özgün bir çalışmaya yer vermek istedik. Ebru üzerine kaligrafi sanatı gerçekten çok yakışıyor.

ebru üzerine kaligrafi örnekleri

Resimler
  • ebru-uzerine-kaligrafi-ornekleri
  • kaligrafi-ornekleri-2
  • kaligrafi-ornekleri-cam-uzerine-kaligrafi

Related Post

Yorumunuzu yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.