İstanbul Kaligrafi Kursu

İstanbul kaligrafi kursu, birçok kaligraf tarafından verilmektedir. Tabi bir kurs seçerken, dikkat edilmesi gereken en önemli kural, yetkinliktir. Kaligrafi sanatına gönül vermiş ve yazının estetiğine kendi notalarını da eklemek isteyen kişiler, kaligrafi yani güzel yazı öğrenmek için arayışa girerler. Çoğu konuda da olduğu gibi, başvurulan ilk kaynak Google ya da popüler arama motorlarında kaligrafi örnekleri görsel araması yaparak, daha önceden kaligraflar tarafından sergilenen çalışmaları yazmaya çalışmaktadırlar. Bu denemeler bazen başarılı olabilir, tabi bilinmesi gereken en önemli husus şudur ki, bu sanatı inşa ederken yanlış taşlar kullanmanın size ileri ki zamanlar da geri dönülmesi zor bir yola sokabilmesidir. Kaligrafi çalışmalarında görmüş olduğunuz eserler, yoğun uğraşlar ve en önemlisi belirli kurallar çerçevesinde ortaya konmuştur.

kaligrafi-ornekleri

el yazisi kursu

Yukarıdaki kaligrafik çalışmamada da görüldüğü gibi, yazı yazarken ki genel amaç, aynı ya da birbirinden türeyen harflerin hep aynı ölçüde ve kurallarına uygun şekilde yazılmış olmasıdır. Bu yüzden, kaligrafi dünyasında adından söz ettirmek isteyen ve nereden başlayacağı konusunda bir fikri olmayan güzel yazı meraklıları, kaligrafi eğitimi almak için kurslara başvuru yapabilmektedir.

guzel yazi egitimi

Uzman kaligrafi hocasının gözetimi altında kurs alan öğrenciler, kısa zamanda ve doğru bir şekilde hayal ettikleri gibi yazmaya başlayabileceklerdir. İlerleyen zamanda kursiyerin göstermiş olduğu azim ve sık çalışma, istenilen sonuca ulaşmaya yardımcı olacaktır.
kaligrafi-kursuİstanbul kaligrafi eğitimi veren kurumlar sınırlıdır. Çoğu kaligrafi sanatçısı, göze hitap eden, eşsiz eserler ortaya koyabilir ama eğitim verme noktasında yeterli donanıma sahip olmayabilir. Bu yüzden, güzel yazı kursu konusunda uzman ve programlı bir ortamda eğitim almak sizin için daha uygun olacaktır.
kaligrafi egitimi

Unutulmamalıdır ki, el yazısı kullanarak not almak bizler için her zaman daha akılda kalıcıdır. Güzel yazı yazma yeteneği, bireye güven, sabır ve geniş bir ufuk kazandırır. Kaligrafi kursu sürecini başarı ile tamamlamış olan kursiyerler, eğitimleri ardından öğrendikleri bu sanatı kullanarak çeşitli sektörlerde hizmet verebilirler. Bunlardan başlıcaları; davetiye üzerine isim yazma, kaligrafik eserler, tabak üzerine isim yazımı ya da organizasyonlar da görmeye alışkın olduğumuz kağıt üzerine isim yazımı yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Resimler
  • kaligrafi-kursu
  • kaligrafi-kursu-2
  • kaligrafi-egitimi-5
  • el-yazisi-kursu
  • guzel-yazi-egitimi
  • kaligrafi-ornekleri

Related Post

Yorumunuzu yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.