Düğün Davetiye Yazımı hakkında bilinmesi gereken 5 altın kural

Düğün davetiyesi, o eşşiz günün haberci elçisi, misafirlerinize sizin ağzınızdan davetinizi taşıyan süslü kağıttır. İçerinde yazılmış olan süslü mesajıyla, okuyanları o ihtişamlı günün atmosferine ve gençlerin mutluluklarına şahit olamanın güzel dileklerini anlatır. Bilindiği üzere, son zamanlarda evlerimize gelen düğün ya da sünnet davetiyelerindeki isimlerimiz, hoş ve özenli bir şekilde bize geliyor. Düğün davetiyesi üzerine isim yazmayı kim yapmaktadır?  Kısaca, yazı yazmayı, iletişim aracı olmaktan daha öte gören ve harflerin ahengine ve estetiğine bağlanmış kaligraflar tarafından, kağıdın üzerine sanat nakşedilmektedir. Peki sizde bu tarz bir hizmet almak istediğiniz de, bilmeniz gereken 5 altın kuralı bu makalemizde açıklıyoruz.

kaligrafi-hat-davetiye-yazımı-1

1- Kaliteli Bir Kaligrafi Sanatçı

Buradaki en önemli etmenlerden birisi, yazıyı yazacak olan sanatçının kaligrafi kurallarına tam anlamıyla hakim olması gerektiğidir. Kaligrafi harfleri ve bunların birbirleri ile orantılı bir şekilde yazılmasına dikkat etmelidir. Davetiye üzerine davetlilerin isimlerini yazarken, yazının gözü yormayan ve anatomik olarak uygun olması lazımdır.

kaligraf-bunyamin kinaci

2- Davetiye ve Zarf Seçimi

Yazının daha görsel ve tam anlamıyla kaligrafik olarak yazılabilmesi için, kalemin dans edeceği yüzeyin uygun şartlara sahip olması gerekmektedir. Bu aşamada, sert kartondan ya da sir ile kaplanmış davetiye örnekleri, çalışmamız için daha elverişli olmaktadır. Bu aşamada, bizden yazı hizmeti alacak olan çiftlerimize genellikle toplu şiparişi vermeden önce, davetiye modellerini bizlerle paylaşmalarını ve fikirlerimizi almalarını önermekteyiz.

3- Yazı Modeli Seçimi

Başarılı bir kaligrafi sanatçısı, birçok yazı modeline hakim olmalıdır. Yazım esnasında, çiftleri düşük yazım yelpazesi ile kısıtlamak çok hoş karşılanmayacak bir durumdur. Kabul edilebilir ölçüde, en az 7 farklı yazı modelini yazabilen kaligraflar sektör içerisinde farklarını ve kalitelerini ortaya koymaktadırlar. Daha açıklayıcı bir örnek vermek gerekirse, aşağıdaki davetiye yazı modellerimizi incelemenizi öneririz. KaligrafiHat.com siz müşterine tam 11 yazı modelinde, teslimat garantisi vermektedir. Beğendiğiniz tasarımın ardından, davetiyeleriniz en geç 2 iş günü içerisinde teslim edilir.

4- Renk Seçimi

Teslimat öncesi kararlaştırılması gereken bir diğer önemli husus da, seçilen davetiye modeli üzerine uygun bir renk kalem ile yazı yazılmasıdır. Böylelikle, hem hem bütünlük korunmuş olur hem de ortaya konulan sanat eseri laik olduğu değere ve estetiğe kavuşmuş olur.

5- Teslimat Süresi

Alanında çok başarılı bir kaligrafı ve yazması için onu en çok zorlayacak yazı modelini seçmiş olabilirsiniz, ama bunların hiç birisi teslimatı geciktirmek için bir mazeret değildir. Planlı ve takım çalışmasına önem veren kaligraflarımız, kriterler belirlendikten ve sipariş verildikten sonra teslimat süresi için siz müşterilerimizden sadece 2 iş günü rica etmektedir.

Unutulmamalıdır ki, daveti güzel olanın, davetlisi de hoş olur.

Resimler
  • kaligrafi-hat-davetiye-yazimi-2
  • kaligrafi-hat-davetiye-yazimi-1

Yorumunuzu yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.