Davetiye üzerine isim yazmak için uygun kalem seçimi

Düğün ve sünnet törenlerinin olmazsa olmazı haline gelmiş olan davetiyeler,  güzel dileklerimizle beraber mutlu günümüzü paylaşmak istediğimiz yakınlarımıza gönderdiğimiz elçilerdir. Bir çok tasarım arasından seçmiş olduğunuz özel davetiye modellerine, daha da bireysellik katmak adına bir çok işlem yapılmaktadır. Bunlardan konuklarınızı en özel hissettirecek ve davetinize karşı bakış açısını değiştirecek olanı ise, davetiye zarfının ya da tek parça davetiye üzerine davetli isminin yazılmasıdır.

Zarf üzerine düğününüze katılacak olan sevdiklerinizin adını yazarken dikkat etmeniz gereken bir kaç husus vardır. (Dilerseniz buradan daha ayrıntılı içeriğe ulaşabilirsiniz.) Genellikle bütün yazılarımız saygıdeğer kelimesinden türemiş olan “Sayın” kelimesinin kısaltması olan “Sn.” ile başlamaktadır. Ardından değerli konuğunuzun adı ve soyadı davetiye zarfının üzerine nakşedilmelidir.

davetiye uzerine isim yazimiBurada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de, kaligrafi sanatını kullanarak yazı yazmak için tercih edilen kalemdir. Düğün ya da sünnet zarflarının üzerine ad soyad yazacak olan bir kimse, üzerinde çalıştığı malzemeyi, yani kağıt yüzeyini çok iyi bilmelidir. Aslında, piyasada davetiye kalemi olarak satılan birçok ürün sizin işinizi görecektir. Bu kalemlerin ortak noktası, su dayanıklı (water resistant) olmaları ve aynı zamanda çabuk kuruma (instant drying) özelliğine sahip olmalarıdır. Kaligrafi dünyasında bu tür kalemler permanent marker olarak isimlendirilmektedir. Hi-text, Edding, Faber Castell, Sakura Pigma Micron gibi örnekler vermemiz mümkündür.

davetiye-kalemi

Kendinden mürekkepli marker kalemlerimizin dışında (gazlı kaligrafi kalemi), daha estetik ve profesyonel bir tekniğe sahip olan kalem çeşidimiz de metal uç ile kaligrafi sanatını icra etmektir. Unutulmaması gerekir ki, bu tür ahşap saplı kalemler için mürekkep kontrolü tecrübesi olmayan bir birey için zor olabilir. Bu yüzden, metal kaligrafi uçları ile herhangi bir tecrübeniz yok ise, davetlilerinize vereceğiniz zarfın üzerine yazmamanızı öneririz. Ek bilgi olarak eklemek gerekirse, başlıca metal uçlar; Brause, Tape, Speedball, Grophas vb..

davetiye üzerine ad soyad yazımı

Resimler
  • davetiye-uzerine-ad-soyad-yazimi
  • davetiye-kalemi
  • davetiye-uzerine-isim-yazimi

Related Post

Yorumunuzu yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.